صداقت هایی که در زندگی دردسرساز می شود

[ad_1]

صداقت هایی که در زندگی دردسرساز می شود

صداقت خطرناک در زندگی مشترک
صداقت هایی که در زندگی دردسرساز می شود

در زندگی مشترک لازم است بعضی از رازها را پیش خودتان نگه دارید و صداقت محض نداشته باشید . خیلی از افراد معتقدند که پس از جاری شدن خطبه عقد تمام مرزهای بین زن و شوهر باید از بین برود و بدون هیچ مخفی کاری زندگی شان شروع شود. آنها می گویند هیچ رازی نباید بعد از ازدواج باقی بماند و زن و شوهر در طول زندگی نباید هیچ مساله ای را از هم پنهان کنند. این صداقت خیلی خوب است اما گاهی خطرساز و شبیه به یک ساده لوحی پردردسر می شود و برای زندگی مشترکتان مشکلات زیادی را بوجود می آورد.

در این مورد خواندن مقاله “این رازها را به همسرتان نگویید” را به شما پیشنهاد می کنیم.

لازم نیست همه مسائل را با همسرتان در میان بگذارید

اگر در خانواده تان پشت سر همسر شما بد گویی می شود نباید عین جملات را به گوش او برسانید. این خبرچینی که اسمش را صداقت می گذارید آتشی به پا می کند که شما و زندگی تان را نیز می سوزاند. اگر کسی اشتباهات همسرتان را بیان می کند به نرم ترین حالت ممکن، طوری که همسرتان احساس نکند پشت سر او بدگویی شده است، ماجرا را با او در میان بگذارید. در حدی باشد که درباره اشتباهاتش به او هشدار داده اید و او را متوجه دلخوری طرف دیگران از همسرتان کرده باشید و او را ترغیب کنید که از آن شخص دلجویی کند.

حتی مشکلاتی که در زندگی سایر اعضای خانواده تان وجود دارد را نیازی نیست با همسرتان در میان بگذارید. اگر خواهر شما با همسرش مشکل دارد یا حتی دوستی که با شما درددل کرده است و رازهایی را از او دارید، چیزهایی نیست که بخواهید با همسرتان در میان بگذارید. البته چیزی را از او پنهان نکنید و جزئیات در حدی باشد که اگر در جمع کسی راجع به این مشکل حرفی زد، همسر شما بی خبر نباشد. دانستن جزئیات زندگی خواهر و برادر شما نباید بیان شود زیرا این جزئیات به زندگی شما ارتباطی ندارد.

حرفی از ارتباطات یا خواستگاری های قبلی تان نزنید

آقای محترم نیازی نیست از لیست بلند بالای دختران دم بختی که مادرتان در اختیارتان گذاشته است و همه شان به ازدواج با شما علاقه مند بوده اند یا خواستگاری هایی که رفتید، با همسرتان صحبت کنید. خانم محترم نباید از پسرهای فامیل و دوست و آشنا که به دنبال ازدواج با شما بودند یا خواستگارهایی که داشتید با همسرتان صحبت کنید.

اگر می خواهید سرخوردگی، تحقیر، بی اعتمادی و احساس ناامنی را وارد زندگی تان کنید در مورد این مسائل صحبت کنید. این که در خیابان کسی مزاحمتان شده است و یا کسی برایتان خواستگار پیدا کرده است مسائلی نیست که لازم باشد با همسرتان در میان بگذارید. مطرح کردن این مسائل این حس را در همسر شما ایجاد می کند که ممکن است هر لحظه شما را از دست بدهد و این حس ناخوشایندی در زندگی است و بر زندگی شما تاثیرخوبی نخواهد گذاشت. این خاطرات و حرف ها را فراموش کنید و فقط با فکر همین یک نفری که با او سر سفره عقد نشسته اید زندگی کنید.

در دلخوری های همسرتان با خانواده اش فقط شنونده باشید

اگر از خانواده همسرتان دلخوری دارید نباید بدون هیچ ملاحظه ای با او درمیان بگذارید. فرض کنید شما از مادرشوهرتان رفتار بدی دیده اید که دلخور شده اید، همان زمان همسرتان از مادرش تعریف و تمجید می کند که زن فهمیده و محترمی است، در این شرایط شنونده باشید و شروع به نقض کردن گفته های همسرتان نکنید. لازم نیست همه حرف هایی که با مادرشوهرتان زده اید را با او درمیان بگذارید و پیش همسرتان جبهه بگیرید. اجازه دهید این مسائل بین شما و مادرشوهرتان بماند و با گذشت زمان حل شود و روی روابط تان با همسرتان سایه نیندازد.

ممکن است شما از خانواده همسرتان دلخور باشید و همسرتان هم اتفاقا از یکی از اعضای خانواده اش ناراحت باشد و این ناراحتی را با شما در میان بگذارد. در این لحظه شما شروع به برشمردن بدی های آن فرد می کنید و کاسه داغ تر از آش می شوید و حتی از همسرتان هم بیشتر از طرف مقابل بد می گویید. این کار اشتباهی است زیرا همسرتان هر قدر هم که عصبانی باشد ، از این که شما پشت سر اعضای خانواده اش بدگویی می کنید ناراحت می شود و این صحبت ها در ذهن اش ثبت می شود . اگر بتواند در مورد خانواده شما تلافی می کند و اگر این فرصت فراهم نشود از شما دل چرکین می ماند و دفعه بعد درد دل هایش را با شما در میان نمی گذارد.

حتی برعکس این رفتار هم اشتباه است. لازم نیست که وقتی همسرتان از خانواده اش بدگویی می کند شما شروع به خوب گویی کنید. شما باید شنونده باشید و همسرتان را آرام کنید. وقتی عصبانیت همسرتان فروکش کرد در مورد این دل خوری با او صحبت نکنید و از آن به عنوان ابزاری برای مظلوم نمایی خودتان استفاده نکنید.

در مورد مشکلات اعضای خانواده تان با هم نباید به همسرتان چیزی بگویید، البته مخفی کاری هم نکنید که اگر در جمع در مورد این مساله صحبت شد همسرتان بی اطلاع باشد و از این موضوع ناراحت شود. در مورد جزئیات با او حرفی نزنید و در حدی مشکلات بین اعضای خانواده تان را با او در میان بگذارید که بی خبر نباشد.

[ad_2]

لینک منبع

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *